Korzystne właściwości Pomelo

0
1071

Pomelo to owoc, który nie tylko jest pyszny, ale i bardzo korzystny dla zdrowia. Pozwala hamować procesy starzenia się skóry, zwalcza dolegliwości wrzodów, wspiera układ krwionośny. Ma nieoceniony wpływ w walce z grypą oraz przeziębieniem. Powinno być stosowane także jako wsparcie każdej diety. Poznajcie więcej zalet pomelo, by przekonać się o jego zdrowotnych właściwościach. 

Delikatny, słodko-kwaśny smak i lekki miąższ pomelo znalazł wielu amatorów. Ten przepyszny olbrzym z rodziny cytrusów pochodzi z Azji Mniejszej, jednak uprawa pomelo szybko stała się popularna także w innych krajach tropikalnych. Zwany również pulmetto, pompelą czy białą cytryną, jest prawdziwym klejnotem wśród owoców. Dlaczego warto włączyć go do swojej diety?

Ma cudowne właściwości, które potrafią pokonać kaca, dzięki żuciu tego owocu. Liście Pomelo potrafią łagodzić dolegliwości wrzodów oraz obrzęki skórne. Najlepsze są owoce, które mają najwięcej miąższu. Pomelo posiada antyoksydanty, które hamują procesy starzenia się skóry. Zwalcza wolne rodniki w układzie krwionośnym. Posiada właściwości antynowotworowe. Często dodaje się je do potraw, ponieważ zawierają bioflawonoidy. To one są szczególnie pożądane w profilaktyce nowotworów. Hamuje on także rozprzestrzenianie się komórek raka piersi.

Pomelo jest ważnym źródłem kwasu askorbinowego, dlatego tak skutecznie wspomaga układ odpornościowy. Dzięki witaminie C zwiększa się aktywność białych krwinek. Zwalcza też infekcje, grypę, kaszel czy gorączkę. Pomelo zapewnia 25% zapotrzebowania na błonnik. Dzięki niemu wspieramy swoją dietę – pomelo zapewnia płynny ruch pokarmu w przewodzie pokarmowym. Dzięki potasowi mamy dobrą gospodarkę wodną w organizmie.

Pomelo ułatwia wchłanianie materiałów niezbędnych do utrzymania kości w zdrowiu. Nie wolno przesadzać w jedzeniu pomelo. Nie powinny jeść ich osoby z niskim ciśnieniem krwi. Osoby z chorobą nerek czy wątroby powinny skontaktować się z lekarzem przed włączeniem pomelo do codziennej diety.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here