Dlaczego warto zacząć się odchudzać przed świętami?

0
1015

Czas świąt to prawdziwy sprawdzian dla tych, którzy chcą się odchudzać. Przedstawiamy parę argumentów za tym, że warto zacząć odchudzać się przed świętami. Przeczytajcie i zobaczcie, czy uda się Wam w tym roku utrzymać dietę przed świętami – jest wiele powodów, by nie zwlekać z postanowieniem o odchudzaniu do Nowego Roku!

Święta to czas, w którym jemy bardzo dużo dobrych smakołyków. Jeśli nie zaczniesz odchudzać się przed tym magicznym czasem, z pewnością oprócz prezentów pod choinką „zyskasz” parę zbędnych kilogramów. Odchudzanie się po świętach to zła praktyka, jeśli Twoim celem jest ładna figura na sylwestra, ponieważ jest to zbyt mało czasu, by osiągnąć swój cel. Nie pomoże w tym nawet drakońska, radykalna głodówka czy oczyszczanie organizmu. Dlaczego więc warto zacząć odchudzać się przed świętami?

Hartując swój organizm dietą już w okresie przedświątecznym, w święta będzie towarzyszyć Ci świetny nastrój, który udzieli się innym gościom. Łatwiej Ci będzie trzymać żołądek na wodzy, jeść tylko tyle, ile możesz i cieszyć się dobrą formą podczas spotkań z bliskimi.  Wcześniejsze rozpoczęcie diety czy uprawianie ćwiczeń daje lepsze efekty oraz motywację. Ci, którzy zaczęli odchudzać się przed świętami, mają większą szansę na sukces i trwanie przy swoich postanowieniach w Nowym Roku.

Innym powodem motywującym do odchudzania jest karnawał. Dobrze jest świetnie wyglądać na karnawałowej zabawie. Dodatkowo fajnie jest móc pochwalić się zgrabną sylwetką wiosną, ponieważ na zimę często tyjemy – ze względu na to, że mniej się ruszamy, a jemy więcej.  Jeśli więc zaczniesz dietę już w grudniu, masz większe szanse na to, by latem pochwalić się perfekcyjną figurą.

Plusem diety przedświątecznej jest możliwość skorzystania z kolekcji zimowych, które wypełniają sklepy i centra handlowe. Ładne i tanie ubrania mogą być w zasięgu ręki, gdy tylko będziesz regularnie ćwiczyć już w grudniu. Jeśli porzucisz schemat tycia w święta i obżarstwa przez parę świątecznych dni, to masz szansę zmienić wizerunek świąt w Twojej głowie. Zaczniesz święta kojarzyć z czymś pozytywnym – czyli z dietą, która dostarczy Ci szczęścia!

Jeśli przetrwasz święta, trzymając się swojej diety to uwierzysz w siebie, zwiększysz motywację i dokonasz czegoś wielkiego. Święta to najtrudniejszy moment na dietę, ponieważ kuszą nas smaczne potrawy świąteczne.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here