Dlaczego warto pić wodę z cytryną?

0
4702

Woda z cytryną to nie tylko świetny napój, lecz bogactwo pozytywnych dla zdrowia właściwości. Pomoże Ci zrzucić zbędne kilogramy, wyreguluje rytm wypróżnień, pomoże zwalczyć przeziębienie czy wspomoże trawienie. Więcej na temat cudownych właściwości wody z cytryną dowiecie się z artykułu.

Rozpoczęcie dnia od szklanki wody z cytryną to szereg korzyści dla naszego zdrowia. Po pierwsze cytryna zawiera przeciwutleniacze, które chronią DNA oraz białka komórek przed uszkodzeniem przez wolne rodniki. To sprawia, że chronimy organizm przed chorobami układu krążenia oraz nowotworami. Dzięki flawonoidom ukrytym w cytrynie obniżymy ciśnienie krwi oraz ochronimy organizm przed cukrzycą. Jeżeli wypijemy wodę z cytryną na czczo, idealnie się nawodnimy, dzięki obecności dużej ilości elektrolitów. To połączenie owocu oraz wody pomoże nam zapomnieć o kamieniach nerkowych – ponieważ sok z cytryny obfituje w kwas cytrynowy, który pomoże zapobiegać wiązaniu się wapnia oraz powstawaniu kamieni nerkowych. Woda z cytryną ma korzystny wpływ na trawienie dzięki wspomaganiu przesuwania się pożywienia wzdłuż przewodu pokarmowego. Sok z cytryny może przyspieszyć wydzielanie żółci.

Ponadto woda z cytryną to Twój kompan w pozbywaniu się zbędnych kilogramów. Jej picie powoduje uczucie sytości, co przekłada się na to, że żołądek mniej dotkliwie odczuwa głód, przez co przyjmujemy mniejszą ilość kalorii[1]. Dzięki niej oczyścimy swój organizm, ponieważ działa moczopędnie oraz szybciej usuwa toksyny. Woda z cytryną wspomaga pamięć oraz koncentrację. Dzieje się tak za sprawą lepszego nawodnienia organizmu.

Dlaczego jeszcze warto pić wodę z cytryną? Pobudza lepiej niż kawa oraz dodaje energii życiowej na cały dzień. To idealna przystawka przed energetycznym śniadaniem. Chroni przed przeziębieniami dzięki witaminie C. Dodatkowo uczestniczy ona w produkcji kolagenu i poprawia napięcie skóry, zachowując jej młodość. Woda z cytryną pomoże Ci odświeżyć oddech, co będzie idealne podczas spożywania lunchu. Ma także cudowne działanie na zgagę, korzystnie wpływając na czynność mięśni zwieracza przełyku oraz poprawia ich zamykanie. Dodatkowo pomoże Ci pokonać zaparcia, regulując rytm wypróżnień.

 

[1] Joe Leech, 7 Science-Based Health Benefits of Drinking Enough Water, https://authoritynutrition.com/7-health-benefits-of-water/ (dostęp. 26.04. godz. 8:30).

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here