Wyciąg z bzu czarnego jako…

0
2703

Wyciąg z bzu czarnego był stosowany od wieków w medycynie ludowej, a dziś coraz chętniej sięga po niego medycyna tradycyjna, która doceniła jego właściwości antywirusowe i antybakteryjne. Spożywając wyciąg z bzu czarnego możemy pozbyć się wielu przykrych dolegliwości. Dowiedźcie się jakich.

Czarny bez to roślina, która posiada szereg właściwości korzystnych dla zdrowia. Zarówno medycyna tradycyjna, jak i niekonwencjonalna wykorzystuje kwiaty, korę, liście i owoce czarnego bzu do leczenia wielu dolegliwości. Co kryje w sobie czarny bez? Są to surowce flawonowe, antocyjany, olejki eteryczne, pektyny, flawonoidy, kwasy organiczne oraz witaminy A, C, B6. To bogactwo dobroczynnych składników pozwala roślinie korzystnie oddziaływać na organizm człowieka. Medycyna niekonwencjonalna doceniła czarny bez za właściwości moczopędne, przeczyszczające, napotne czy przeciwbólowe. W tradycyjnej medycynie obecnie wykorzystuje się czarny bez w leczeniu infekcji przeciwwirusowych oraz przeciwbakteryjnych. Spożywając wyciąg lub ekstrakt z czarnego bzu złagodzimy infekcje wirusowe. Jest to tani i skuteczny sposób na walkę z przeziębieniami lub alternatywa dla klasycznych środków przeciw przeziębieniu.

Badania naukowe dowodzą, że ekstrakt oraz wyciąg z czarnego bzu nie mają efektów ubocznych. Czarnego bzu nie powinny spożywać pacjenci cierpiący na alergię – szczególnie alergiczne zapalenie spojówek oraz duszności. Działanie bzu czarnego może nasilać jego objawy.

Medycyna ludowa od wieków znała tę roślinę jako remedium na gorączkę i przeziębienia. Stosowano ją także przy nerwobólach. Ostatnio współczesna medycyna wykorzystuje tę roślinę jako lek przeciwzapalny, przeciwbakteryjny oraz antywirusowy. Czarny bez działa przeczyszczająco, napotnie oraz ma właściwości odtruwające.

Można go stosować razem z herbatką z lipy lub malin – wówczas jego działanie jest bardzo skuteczne. Wykazuje działanie uśmierzające ból oraz jest wykorzystywany jako lek odtruwający, który usunie z naszego organizmu niebezpieczne toksyny. Wyciąg z czarnego bzu to remedium na stany zapalne żołądka, jelit. Kwiaty i owoce mają zbawienny wpływ na układ trawienny oraz niwelują zgagę oraz wzdęcia. Co ważne wzmacniają kondycję błon śluzowych dróg oddechowych. To lekarstwo prosto z natury powinno trafić na stałe do naszej domowej apteczki!

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here