Czy wiesz, że gorączkę można pokonać domowymi sposobami zamiast stosować farmaceutyki?

0
1355

Gdy Twoje dziecko ma temperaturę, chcesz mu jak najszybciej pomóc. Aby obniżyć gorączkę możesz sięgnąć po domowe sposoby zamiast produktów z apteki. Mogą to być zimne okłady na czoło i kark, herbata z lipy z miodem i sokiem malinowym czy napary z jeżyn lub czarnego bzu. Poznajmy sprawdzone sposoby na pozbycie się gorączki u dziecka domowymi sposobami.

Domowe sposoby na gorączkę, dzięki którym ulżysz swojemu dziecku

Po pierwsze sięgnij po mleko z miodem i czosnkiem, które pozwolą zbić temperaturę w mgnieniu oka. Te sposoby praktykowane już przez nasze babcie po dziś dzień dają dobre rezultaty. Wystarczy do gorącego mleka dodać rozgnieciony ząbek czosnku oraz łyżkę miodu, by Twój maluch poczuł się wiele lepiej.

Drugi sposób to zimne okłady na kark i czoło. Doskonała będzie herbata lipowa z miodem oraz sokiem malinowym. Można również wykąpać dziecko w temperaturze niższej od temperatury ciała o 2 stopnie Celsjusza[1].

Dodatkowo zawsze nawadniaj organizm malucha. Oprócz wody mineralnej niegazowanej warto podawać soki świeżo wyciskane z owoców np. z pomarańczy. Większemu dziecku można podać herbatę z cytryną oraz miodem, która pomoże na dolegliwości gorączkowe. Można wzbogacić herbatę sokiem z malin. Pamiętaj, że jeżeli temperatura wynosi więcej niż 39,5 stopni Celsjusza musisz zgłosić się z dzieckiem do lekarza.

Warto też pomyśleć o ziołach, których pozytywne działanie na gorączkę znane jest od stuleci. Będzie to napar z jeżyn, lipy, czarnego bzu oraz malin. Wystarczy wsypać łyżkę wybranych ziół i zalać je wrzątkiem. Mikstura będzie gotowa po max. 15 minutach. Te zioła mają właściwości napotne, dlatego możliwe, że ich działanie, zmusi Cię do zmiany dziecku piżamy. Ich działanie powinno pomóc w walce z gorączką u Twojego dziecka. Dopiero jeśli te metody nie pomogą sięgnij po farmaceutyki, które można kupić w aptece.

 

 

 

 

 

 

 

 

[1] http://www.cmolmedica.pl/art/pdf/24.pdf (dostęp. 1.03.18 r. godz. 9:05).

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here