Sekretne właściwości dzikiej róży

0
1255

Dzika róża to ważny składnik kosmetyków oraz kwiat wykorzystywany w lecznictwie. Ma działanie antyoksydacyjne, przeciwbakteryjne oraz uspokajające. Dzięki dzikiej róży nasz organizm zachowuje równowagę wodno-elektrolitową. Dzika róża znana jest już od starożytności. Poznajmy jej korzystny wpływ na na nasze zdrowie. 

Dzika róża to bogate źródło witaminy C, witamin z grupy B, A, E i K. . Jak pokazują badania naukowe witamina C wpływa korzystnie na zahamowanie niektórych związków rakotwórczych. Dzięki obecność witaminy C oraz innych witamin dzika różna wykazuje głównie działanie wzmacniające, chroniąc przed grypą i przeziębieniem[1].

Stosuje się ją w walce z nowotworami żołądka. Ma zbawienny wpływ podczas rekonwalescencji oraz działa kojąco na stres. Dzięki zawartości polifenoli ma silne działanie antyoksydacyjne. W swoim składzie ma także flawonole i fenolokwasy, co przekłada się na jej właściwości przeciwzapalne czy przeciwbakteryjne.

W kosmetologii dzika róża także jest wykorzystywana, głownie do produkcji olejku różanego, stosowanego w kosmetyce czy aromaterapii. Ten olejek ma działanie moczopędne, antyseptyczne oraz uspokajające.

Stosuje się go u osób z cerą wrażliwą. Ma on działanie przeciwzapalne oraz chroni skórę, pomagając jej przywrócić naturalną elastyczność. W składzie olejku znajdują się nienasycone kwasy tłuszczowe. Olejek różany można stosować także do pielęgnacji zniszczonych włosów, co poprawia ich elastyczność.

Olej różany posiada składniki mineralne oraz mikroelementy. Zapewniają one rozwój organizmu oraz pozwalają zachować równowagę wodno-elektrolitową. Wpływa korzystnie na kości oraz zęby, układ mięśniowy oraz nerwowy. Róże wzbudzają zainteresowanie od stuleci, były wykorzystywane już w starożytnej Grecji. Przygotowywano na ich bazie aromatyczne kąpiele, które miały wspomagać urodę. Wciąż prowadzone są badania naukowe na temat właściwości zdrowotnych róży.

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here