Podpowiadamy jak znaleźć remedium na drapanie w gardle domowymi sposobami

0
1051

Drapanie w gardle przy łagodnych infekcjach możemy zwalczyć domowymi sposobami – tymi znanymi przez nasze babcie lub wywodzącymi się ze znanych od wieków metod ziołolecznictwa. Zobaczmy jakie rośliny, składniki i zioła  mogą pomóc, kiedy drapanie w gardle staje się uciążliwe i nie do zniesienia.

Babcine sposoby na drapanie

Jeżeli drapanie nie jest spowodowane anginą, tylko niegroźną infekcją czy też czynnikami zewnętrznymi takimi jak: klimatyzacja, powinniśmy sięgnąć po stare metody naszych babć, które są skuteczne po dziś dzień.

Klasyką gatunku w pokonywaniu drapania w gardle jest czosnek – posiada właściwości antywirusowe i przeciwbakteryjne. Choć pozostawia nieprzyjemny zapach w ustach, to nie bójmy się dodać 1-2 ząbków do ciepłego mleka, a pokona infekcję skuteczniej niż nie jeden lek z apteki.

Drugi sposób wyciągnięty wprost z szuflady babci to miód, który możesz dodać do herbaty z cytryną lub naparu z lipy. Inny sposobem jest zjedzenie łyżeczki miodu. Ten dobroczynny, naturalny składnik ma właściwości antywirusowe oraz pomoże Ci złagodzić ból i drapanie w gardle. Miód ma właściwości antybakteryjne, antywirusowe oraz antygrzybiczne. Niezawodny sposób babci na pokonanie drapania w gardle to płukanie gardła sodą, którą należy rozpuścić w ½ szklanki ciepłej wody. Należy stosować płukankę 3, 4 razy dziennie.  Soda odznacza się właściwościami przeciwobrzękowymi i przeciwzapalnymi. Ostatnią radą na złagodzenie drapania w gardle jest pozostanie w domu i nie forsowanie organizmu. Zaleca się położenie do łóżka, co pomoże Ci odzyskać zdrowie i dobrą formę.

Ziołolecznictwo w służbie Twojego gardła

Od wieków stosowano terapię ziołami i roślinami, które posiadają zbawienny wpływ na różne dolegliwości. Przy łagodnych infekcjach gardła pomoże goryczka żółta, której fenomen polega na stymulacji wydzielania śliny. Nieoceniona w nawilżeniu gardła okazuje się także mięta pieprzowa oraz imbir. Stosując dziewannę zwiększymy ilość śluzu w drogach oddechowych, co przełoży się na nawilżenie śluzówki. Drapanie w gardle można neutralizować naturalnie za pomocą aloesu i tymianku, które mają korzystny wpływ na pozbycie się drapania w gardle ponieważ nawilżają je. Podobne działanie ma korzeń prawoślazu, który dodatkowo ma działanie antyseptyczne.

Ziół nie powinny stosować osoby cierpiące na nadciśnienie oraz chorujące na nerki – niektóre z leczniczych ziół są moczopędne. Podczas objawów drapania w gardle unikajmy jak ognia płukanek z szałwii czy soli kuchennej, ponieważ zamiast pomóc, podrażnią śluzówkę gardła. Naturalne metody pozbycia się drapania w gardle to także olejki eteryczne, na bazie których możemy robić inhalacje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here