Zaburzenia erekcji u 30-latków: przyczyny i leczenie

0
1209

Trzydziestolatek – człowiek sukcesu, aktywny zawodowo, singiel czy ojciec rodziny. Wydawać by się mogło, że w wieku trzydziestu lat świat stoi otworem, jednak ze względu na przemęczenie, stres w pracy czy poważniejsze choroby coraz więcej trzydziestolatków walczy z zaburzeniami erekcji. Zobaczmy jakie są tego przyczyny i jak leczyć ten wstydliwy problem.

Jakie są przyczyny?

Najczęściej u przyczyn zaburzeń erekcji 30-latków należy szukać czynników fizycznych np. choroby: cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, choroby nerek, stwardnienie rozsiane etc. Odpowiedzialne za ten stan rzeczy mogą być także stosowane leki takie jak: antydepresanty czy też używki np. alkohol czy narkotyki. Co jeszcze wpływa na zaburzenia erekcji? Powodem tego problemu jest obniżenie poziomu testosteronu czy uszkodzenia naczyń krwionośnych prącia. Dlaczego przeciętny trzydziestolatek – człowiek będący w kwiecie wieku, mający za sobą pierwsze sukcesy zawodowe oraz często posiadający rodzinę, ma problemy z erekcją? Często przyczyn należy szukać w psychice – wówczas bierzemy pod uwagę niską samoocenę, problemy w relacjach z partnerką, złe doświadczenia seksualne w przeszłości. Przyczyniać się do tego mogą także: przemęczenie, stres czy stany lękowe. Często dużą rolę w pojawieniu się problemów z erekcją mają nagłe zmiany w życiu – np. zmiana pracy, przeprowadzka etc. Jeżeli życie się unormuje, wówczas problem erekcji powinien zniknąć. Jeśli zaburzenia erekcji utrzymują się dłużej, powinniśmy skontaktować się ze specjalistą, ponieważ przyczyna może być bardziej poważna.

Jakie jest remedium na zaburzenia erekcji po trzydziestce?

Zanim sięgniemy po środki farmakologiczne, powinniśmy spróbować psychoterapii. Często przyczyna leży w psychice, dlatego wizyta na kanapie u terapeuty może pomóc pokonać problem erekcji. Celem psychoterapii jest ustalenie przyczyny problemu i uświadomienie, że często jest to naturalna kolej rzeczy, którą można pokonać. Leczenie farmakologiczne opiera się na preparatach z testosteronem. Wyrównanie niedoboru testosteronu ma korzystny wpływ na erekcję oraz przyrost libido, które jest osłabione zwłaszcza u starszych mężczyzn.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here