Jak radzić sobie z katarem?

0
1285

W walce z  katarem podczas okresu jesienno-zimowego z pomocą przychodzą naturalne zioła, takie jak rumianek, tymianek, szałwia czy lipa. Przyrządzając z nich napary, doświadczysz ich właściwości odkażających. Warto też sięgnąć po olejki eteryczne oraz nawilżacz powietrza, które zadbają o dobrą kondycję błon śluzowych.

Inhalacje z dobroczynnymi składnikami prosto z natury pomogą Ci udrożnić kanały nosowe, ułatwią oddychanie i sprawią, że poczujesz ulgę.

Jak przyrządzić perfekcyjny napar będący idealnym remedium na katar? Zaleca się zalanie wrzątkiem łyżki stołowej suszonych ziół. Po zaparzeniu się pochyl się nad miską bądź naczyniem i wdychaj opary. To pozwoli Ci pozbyć się kataru w mgnieniu oka. Inny sposób to stosowanie soli morskiej w formie sprayu, która nawilży błonę śluzową, co pomoże Ci pozbyć się kataru.

Olejki eteryczne contra tabletki na katar

Sprawdzony sposób na katar to nie tylko napary, ale i stosowanie olejków eterycznych. Z pomocą przyjdzie Ci olejek eteryczny o smaku eukaliptusa, sosny czy lawendy. Posiadają właściwości antybakteryjne, dlatego kupując kominek do aromatoterapii znajdziesz skuteczne panaceum na tę przykrą dolegliwość. Jeśli nie masz kominka – nic nie szkodzi. Możesz skropić paroma kroplami poduszkę przed snem, a ich woń będzie miała dobroczynne działanie na twój nos.

Jeśli jesteś tradycjonalistą to sięgnij po sprawdzone produkty z apteki, takie jak preparaty z witaminą C oraz rutyną. To one mają korzystny wpływ na wspomaganie układu odpornościowego. Skuteczne są też krople i tabletki na katar, zawierające takie składniki jak kwas acetylosalicylowy lub ibuprofen. Te krople sprawią, że zmniejszy się ilość wydzieliny oraz wpłyną na udrożnienie nosa, dzięki czemu poczujesz ulgę.

 Nawilżanie powietrza jako niezawodna forma profilaktyki

Stosując nawilżacz powietrza sprawiasz, że panuje w domu wilgotność, co sprzyja oddychaniu i pozbywaniu się infekcji. Suche powietrze wpływa na podrażnianie błony śluzowej nosa i pogarsza nieprzyjemne objawy. Zamiast nawilżacza możesz kłaść mokre ręczniki na kaloryferach lub stosować pojemniki, powieszone na kaloryferach. Poza stosowaniem nawilżacza, dmuchaj nos regularnie, pozbywając się zalegającej w kanałach nosowych wydzieliny. Najlepiej używaj jednorazowych chusteczek, by nie przenosić zarazków na innych domowników. Stosując nasze rady na temat radzenia sobie z katarem sprawisz, że nie zabawi on w Twoim domu na długo.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here