Jak pozbyć się kataru u niemowlaka?

0
1689

Katar u niemowlęcia jest bardzo uciążliwy, ponieważ maluch posiada bardzo wąskie kanały w nosku, które szybko stają się niedrożne. Zbawienne działanie ma płacz, który sprawia, że łzy spływające do nosa rozpuszczają zaschniętą wydzielinę. Poznajmy parę sprawdzonych metod na pokonanie kataru u niemowlaka. 

Przede wszystkim nawilżaj powietrze w pokoju za sprawą nawilżacza, które udrożnia nos i sprawia, że dziecko czuje ulgę. Warto zaopatrzyć się w nawilżacze posiadające miernik wilgotności. Alternatywnie można rozkładać mokre ręczniki na kaloryferach. Podczas snu, układaj dziecko na brzuszku, co sprawi, że wydzielina z noska spłynie samoistnie. Główka musi być uniesiona nieco wyżej niż klatka piersiowa – można do tego użyć kocyka lub poduszki.

Czy wiesz, że należy rozpuszczać gęstą wydzielinę za pomocą wody morskiej w sprayu lub soli fizjologicznej? Kupisz je w każdej aptece. Inny, sprawdzony sposób to inhalacje, które przyczynią się do zmniejszenia obrzęku błon śluzowych. Można wykorzystać garnek z gorącą wodą lub specjalny inhalator. Można dodać do nich zioła jak: rumianek, szałwia tudzież olejki eteryczne. Należy dziecko posadzić na kolanach i przystawić mu nosek do inhalacji. Pamiętajmy, że dziecko nie może zbyt blisko siedzieć inhalatora lub garnka.  Inne rozwiązanie to maść majerankowa, którą bez problemu kupisz w aptece. Należy nią posmarować skórę pod nosem niemowlęcia.

Maść do smarowania ciała będzie idealna dla dzieci powyżej 6 miesięcy życia. Posmaruj nią plecy oraz piersi dziecka. Warto podawać dziecku herbatki oraz soki wzbogacone o witaminę C. To one wspierają odporność i pozwalają pokonać infekcje. Można użyć też aspirator w kształcie tulejki, dostępny w każdej aptece. Jeden koniec umieszcza się w nosie malucha, a szerszy zasysa powietrze razem z rurką. Aspirator pozwoli wyssać zalegającą wydzielinę z nosa maluszka. Po każdym użyciu wymyj końcówkę, ponieważ jest ona siedliskiem wirusów oraz bakterii.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here