Chrypka u przedszkolaka. Jak z nią wygrać?

0
1287

Kiedy Twój mały przedszkolak ma chrypkę, powinieneś zareagować. Co możesz zrobić, by pomóc?

Jak wygrać z chrypką u dziecka?
Możesz sięgnąć po sprawdzone, domowe sposoby, które pomogą mu się jej pozbyć. Regularnie każ dziecku pić wodę, próbuj płukać gardło naparem z szałwii, tymianku, rumianku lub roztworem z soli. Skuteczny sposób na chrypkę to nawilżanie powietrza, które sprawi, że śluzówka małego przedszkolaka będzie nawilżona, co przyniesie mu ulgę. Możesz to robić za pomocą nawilżacza lub kładąc ciepłe ręczniki na kaloryferach. Wypróbuj siemię lniane, które ma zbawienny wpływ na uporczywe dolegliwości bólu gardła. Pamiętajmy o wietrzeniu pokoju, by wygonić szkodliwe zarazki z domu. Zadbajmy o to, by dziecko w przedszkolu nie piło zbyt ciepłych, ani zbyt zimnych napojów. Ponadto warto podawać dziecku sprawdzone produkty takie jak tabletki do ssania czy syropy, które wspomogą naturalne metody walki z chrypką. W okresie jesienno – zimowym chrypka może być częstą przypadłością, z którą będzie borykać się Twoje dziecko. Jeżeli chrypka ciągnie się parę tygodni, może to być chrypka przewlekła, dlatego powinniśmy się wtedy koniecznie skonsultować z lekarzem.

Poznaj przyczyny chrypki u przedszkolaka.
Częste przyczyny powstawania chrypki to długi płacz, krzyk podczas zabawy czy też katar, o który nie trudno w przedszkolu. Podczas płaczu ma miejsce obrzęknięcie strun głosowych, co skutkuje pojawieniem się chrypki. Katar natomiast spływa po strunach głosowych, przyczyniając się do powstawania chrypki.

Poważniejsze objawy chrypki to suchy kaszel. Inna poważna przyczyna to podgłośniowe zapalenie krtani, które objawia się męczącym kaszlem i nocnymi dusznościami. Przyczyną tej choroby są: przerost migdałka gardłowego, nawracające infekcje górnych dróg oddechowych oraz alergia. Jeżeli spotkamy się z takimi objawami to powinniśmy wynieść dziecko w nocy w kocu na świeże powietrze lub zanieść je do łazienki, gdzie napuścimy do wanny gorącej wody. To powinno zatrzymać duszności. Jeżeli nasze dziecko ma takie objawy to musimy natychmiastowo skonsultować się z lekarzem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here