Poznaj sposoby przeciwdziałania suchości w gardle u dziecka.

0
1273

Suchość gardła bardzo często towarzyszy Twojemu dziecku w wyniku przebywania w środkach komunikacji lub w klimatyzowanych pomieszczeniach. Jak z nią wygrać? Z pomocą przychodzą ziołowe płukanki bądź żucie selera, którego właściwości nawilżają gardło. 

Poznaj przyczyny suchości gardła u dziecka

Twoje dziecko każdego dnia narażone jest na wiele czynników, które mają negatywny wpływ na kondycję jego gardła. Jeżdżąc z dzieckiem w środkach komunikacji lub samochodem z klimatyzacją jest ono narażone na suche i zimne powietrze, powodujące wysuszenie błon śluzowych. Przemieszczając się z ciepłych do zimnych pomieszczeń np. z przedszkola do samochodu, nasze dziecko narażone jest na silne zmiany temperatury, co nie pomaga śluzówkom. Negatywne skutki ma oddychanie przez nos oraz sezon grzewczy, który sprawia, że w mieszkaniu jest sucho. Na suchość gardła ma wpływ picie zimnych napojów bądź jedzenie lodów. Bardzo negatywne konsekwencje ma stawianie dziecka w roli biernego palacza, co sprawia, że jego śluzówka jest nadmiernie wysuszona.

Jak przeciwdziałać suchości gardła u naszych pociech?

Na pewno pomoże parę sprawdzonych sposobów – takich jak montaż nawilżacza powietrza w pokoju dziecięcym, regularne spacery po świeżym powietrzu oraz picie dużych ilości wody. Te metody sprawią, że śluzówka naszego dziecka będzie bardziej nawilżona, co uchroni je od niejednej infekcji. Można płukać dziecku usta wodą  lub solanką w ciągu dnia. Warto poznać moc domowych metod z udziałem naturalnych składników i ziół, które nie tylko będą zbawienne na gardło naszej pociechy, ale i całkowicie bezpieczne. Czy wiecie, że seler ma właściwości, które nawilżają jamę ustną i gardło? Warto zaserwować dziecku przekąskę w postaci selera, której żucie przyczyni się do poprawy kondycji gardła. Odkryj moc pietruszki w służbie zdrowia Twojego dziecka – to w niej znajdziemy witaminę A, C, wapń oraz żelazo. Podaj dziecku natkę pietruszki do żucia, która odświeży oddech i przywróci uczucie nieskazitelnego gardła. Lecząc domowymi sposobami suche gardło nie zapominaj o anyżu, który niweluje nieprzyjemny oddech oraz suchość w gardle. Dla większych dzieci zarezerwowany jest pieprz cayenne – jeśli posypiesz nim potrawy lub dodasz do soku pomidorowego to zadbasz o komfort swojego dziecka.

 

 

 

 

PODZIEL SIĘ
Następny artykułJak dbać o odporność dziecka?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here