Domowe sposoby na wszy

0
2489

Mycie głowy z octem czy wyczesywanie wszy z głowy maluch – to tylko niektóre ze sposobów, mogących pomóc Ci się uporać ze wszawicą.

Twoje dziecko najbardziej jest narażone na wszy i gnidy podczas sezonu wakacyjnego oraz na początku roku szkolnego. Sezon jesienno-zimowy jest dla nich momentem żniw, ponieważ dzieci zarażają się od siebie korzystając z tych samych łazienek, bawiąc się razem czy zakładając swoje ubrania. Aby stwierdzić występowanie wszy na skórze Twojego dziecka powinieneś zwrócić uwagę na potylicę oraz obszar za uszami – tam najbardziej lubią bytować pasożyty. Statystycznie wszy i gnidy częściej występują u dziewczynek. Zobacz jak możesz poradzić sobie z wszami bez konieczności zakupu preparatu do leczenia wszawicy.

Domowe sposoby na wszy
Użyj octu do mycia włosów swojego dziecka – on pomoże Ci wyżreć wszystkie wszy z głowy malucha. Nie zawsze ten sposób jest skuteczny, ale warto spróbować takiego mycia głowy przynajmniej parę razy. Bardzo ważnym zabiegiem jest wyczesywanie wszy i gnid grzebieniem – musisz to robić dokładnie od cebulek aż po same końce. Pamiętaj żeby wyczesywać też jaja wszy, które często są trudne do wychwycenia – szczególnie przy blond włosach. To z nich rodzą się kolejne wszy, więc jeśli o nich zapomnisz, nie pozbędziesz się „niechcianych gości”. Jeśli na głowie Twojego dziecka panoszą się wszy, może warto spróbować innej metody. Zwilż włosy alkoholowym roztworem sabadyli, zawiąż dziecku głowę chusteczką, a po godzinie umyj włosy. Przy ostatnim myciu głowy dodaj trochę octu, co pomoże zniszczyć wszawicę.

Walka z gnidami – jak ją zacząć?
Inne metody należy zastosować jeżeli na głowie dziecka zobaczymy gnidy. Poradzenie sobie z nimi jest trochę bardziej czasochłonne. Zastosuj sprawdzoną metodę – czyli wyczesuj włosy gęstym grzebieniem. Po takiej czynności wymyj lub wyparz grzebień. Potem umyj włosy wodą z mydłem. Tę kurację powtarzaj codziennie, sprawdzając, czy na głowie dziecka znajdują się jeszcze gnidy.

Wesz łonowa – jak z nią wygrać?
Wesz łonowa pojawia się pod pachami, na męskich piersiach i w miejscach intymnych. Aby z nią wygrać najlepiej zgolić włosy tuż przy skórze, a ją posmarować sabadylą lub naftą. Po godzinie należy umyć się ciepłą wodą z mydłem.Ten domowy zabieg powtarzajmy co 2 dni, by przyniósł pożądane rezultaty. Podrażnienie wynikające z tej terapii można łagodzić za pomocą kremu.

Jeżeli domowe sposoby zawodzą warto sięgnąć po sprawdzony produkt z apteki. Większość preparatów na rynku doskonale radzi sobie z wszami, ale tylko nieliczne są w stanie poradzić sobie z gnidami. Dlatego wybierzmy produkt, który zabija jednocześnie wszy i gnidy, dzięki czemu kuracja jest jednorazowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here